Jaunpils novads
               
 
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
Vai Tu zināji!

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētas ar vienādu nosaukumu Jaunpils? Vairāk

Viesatu pagasta bibliotēka

Viesatu pagasta bibliotēkas.
Veidosim Pandēmijas dienasgrāmatu
Viesatu pagasta bibliotēka aicina iedzīvotājus dokumentēt šo pandēmijas laiku, jo mēs esam šī laika aculiecinieki un mūsu atmiņas būs nozīmīga vēstures grāmatas lappuse. Arī mēs varam fiksēt savas sajūtas, kā mainījusies ikdiena dzīvojot COVID-19 pandēmijas laikā. Tas varbūt stāsts, eseja, komentārs , viedoklis, zīmējums, fotogrāfija kas raksturo šajā laikā pārdzīvoto.
Arī pasaulē vadošā kultūras mantojuma saglabāšanas organizācija UNESCO aicina gan dažādas valstiskas institūcijas, gan ikvienu cilvēku būt aktīviem un dažādi iemūžināt un fiksēt šobrīd notiekošo, jo tā būs ļoti noderīga pieredze nākamajām paaudzēm. UNESCO to laika gaitā apkopos un saglabās savā dokumentārajam mantojumam veltītajā programmā ''Pasaules atmiņa''. Viena no Latvijas iniciatīvām, kas ļoti labi sasaucas ar UNESCO aicinājumu, ir Latvijas Folkloras krātuves un žurnāla ''Punctum'' kopīgais projekts ''Pandēmijas dienasgrāmatas'', kad cilvēki ir aicināti rakstīt un sūtīt savas liecības par dzīvi šajā laikā.

Pierakstīsim stāstus
Sadarbībā ar Jaunpils novada biedrību RAC “ Rats” “Darām paši” izstrādāto projektu “Dzimtu stāsti laukos “ tiks apkopoti novada un tuvējās apkārtnes dzīvesstāsti saglabājot lauku vides atmiņas nākamajām paaudzēm. Arī mūsu Viesatu pagasta dzīvesstāsti varētu būt šajā apkopojumā.
Tāpēc, aicinu iedzīvotājus uzrakstīt kādu atmiņu stāstu par savām mājām, vecāku un vecvecāku mājām. Šīm atmiņām ir vēsturiska vērtība, rakstiet vienkāršiem teikumiem, lietojiet valodu, kādā Jūs runājat. Pakavējieties atmiņās, pārcilājiet senus foto albumus, pārlasiet tuvu cilvēku vēstules, kādus atmiņu rakstus, savas dienasgrāmatas. Padomājiet par savām agrākajām dzīves vietām, par cilvēkiem, kas bija Jūsu tuvuma, par darbiem, ko veicāt, par ģimeņu tikšanās reizēm. Atcerieties kādu spilgtu bērnības, jaunības notikumu, skolas gadu epizodi, pirmo izlasīto grāmatu, rotaļlietu, siena grābšanas vai kartupeļu talku, kādu pavisam ikdienišķu piedzīvojumu.

Piedalīsimies izstādes veidošanā
Izstādei no cikla “Fotogrāfija stiprina ģimeni un aktivizē sabiedrību” šogad 10 gadi. Šajā ciklā notikušas šādas fotoizstādes: Senās amatu prasmes un dzīvesveids, Manas liktenslietas, Skolas izlaidums, Viesatu pagasta aktualitātes, Kāds priecīgs, laimīgs un pārsteidzošs mirklis, Svētki, Cilvēki un tehnika, Apģērbs -laikmeta attēls, Toreiz un Tagad. Šogad tēma “Viesatu pagasta mājas 2020.gadā “
Ar telefonu vai fotoaparātu nofotografē savu māju un atsūti fotogrāfiju uz e-pastu biblioteka.viesatas@jaunpils.lv , vai arī vari pats atnākt uz bibliotēku ar nofotografēto materiālu. Vari pievienot arī aprakstu par mājas celšanas gadu, kā radies mājas nosaukums, kādi cilvēki dzīvojuši mājā. Vari fotografēt arī apkārtni ap māju un citas ēkas savā teritorijā. Fotogrāfijas jāiesniedz līdz 1.novembrim un izstādes atklāšana 18.novembrī Viesatu kultūras namā.

Lasīsim grāmatas
Viesatu pagasta bibliotēka aicina iedzīvotājus iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Latvijā tā darbojas 20 gadus un arī Viesatu pagasta bibliotēka tajā piedalās 20 gadus. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un vietējās pašvaldības. Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.
Nāc uz bibliotēku un piedalies arī Tu! Vairāk informācijas bibliotēkā un interneta vietnē: www.lasamkoks.lv


www.lnb.lv
Apskatīsim izstādi bibliotēkā
Bibliotēkas telpās var apskatīt viesatnieka jaunieša Arnolda Bezdelīgas zīmējumu izstādi. Īpaši Arnoldam patīk zīmēt mašīnas un traktorus, kā arī mājas un kokus. 12 zīmējumos, kuros zīmuļi rotaļīgi uzbur visas krāsu gammas, mēs redzam Arnolda skatījumu uz pasauli kas viņam ir apkārt.


Apskatīsim izstādi Jaunpils biedrības “Rats” telpās
Viesatu pagasta bibliotēkas veidotā izstāde no cikla “Izstādi bibliotēkā veido iedzīvotāji ‘par tēmu “Senās amatu prasmes un dzīvesveids” apskatāma Jaunpils biedrības “Rats” telpāsViesatu pagasta bibliotēkas Maksas pakalpojumi.

Bibliotēkas vadītāja - Sandra Šteina tel.: 28352654
            Viesatu pagasta bibliotēka dibināta 1921.gadā kā Struteles bibliotēka. Pēc Latvijas Valsts vēstures arhīva izdotās izziņas redzams, ka Strutelē darbojusies bibliotēkas biedrība „Ausma” un 1922.gadā bibliotēkā bijušas 125 grāmatas, bet 1925.gadā 593 grāmatas. No 1954.gada, likvidējot Struteles ciema padomi ,to pievieno Viesatu ciema padomei un bibliotēku nosauc par Viesatu pagasta bibliotēku, kas turpina atrasties Strutelē. 1975.gadā uzceļot Viesatās kultūras namu arī bibliotēkai šeit ir jaunas telpas kur tā atrodas vēl šodien.
             Viesatu pagasta bibliotēkas misija ir : padarīt informāciju tehnoloģiju pieejamību iedzīvotājiem , veicināt bērnos lasītprasmi un jauniešos lasītprieku, un turpināt apzināt, saglabāt un popularizēt vietējo kultūras mantojumu.
Darba laiks:
P. 8.00-16.00
O. 11.00-19.00
T. 8.00-16.00
C. 8.00-16.00
P. 11.00-19.00
S. - Brīvs
Sv.- Brīvs
Jaunpils novads
AFIŠU STABS


Jaunpils


Jaunpils galerijas FACEBOOK

      
Jaunpils novads

Copyright © Jaunpils novads, 2022 WEB mail Kontaktinformācija