Jaunpils novads
               
 
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
MyCSSMenu Save Document Jaunpils novads
Vai Tu zināji!

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētas ar vienādu nosaukumu Jaunpils? Vairāk

Jaunpils muzejs

Jaunpils muzejs
Adrese: “Pils”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads

Informācija par muzeja aktivitātēm pieejama Jaunpils pils interneta vietnē www.jaunpilspils.lv, komunikācija sociālo tīklu tīmekļa vietņu: Facebook.com, Draugiem.lv, Twitter.com un Instagram.com Jaunpils pils kontos.

Muzeja pamatkrājums tiek ievadīts Nacionālā muzeja krājuma kopkatalogā - www.nmkk.lv.

Darba laiks: P.O.T.C. 10.00-17.00; P.S.SV. 10.00-18.00

Ieeja: Pieaugušajiem € 5.00, skolēniem un pensionāriem (uzrādot apliecību) € 3.50; pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā bez maksas

Kontaktinformācija: t. + 371 63162128, +371 26276162, e-pasts: muzejs@jaunpilspils.lv

www.jaunpilspils.lv

Muzeja krājuma glabātāja: Zinta Arika

Muzeja misija: Ar muzejiskiem līdzekļiem un interaktīvām metodēm popularizēt Jaunpils novadam raksturīgo – viduslaiku pili un kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākiem laikiem līdz mūsdienām, veicinot novada veidošanos par iedzīvotājiem patīkamu dzīves un tūristiem iecienītu atpūtas un izziņas vietu.

Bagāto Jaunpils pagasta kultūrvēsturisko mantojumu un tā liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām glabā Jaunpils muzejs, kas dibināts 1991. gadā un izvietots Jaunpils pils senākajā daļā.

Muzeja ekspozīcija izvietota trijos stāvos un vēsta par Jaunpils novada, muižu un Jaunpils pils vēsturi. Apskatāmi Livonijas ordeņa piļu – Jaunpils un Dobeles maketi, ieroču un bruņu kopijas, arheoloģiskie atradumi un monētu kolekcija, Bruņinieku pagrabiņš, Pilskunga kabinets.

Mākslas baudītāji aicināti uz muzeja izstāžu zāli, kurā mainīgās izstādēs apskatāmi profesionālo, vietējo mākslinieku un amatnieku darbi, dārzkopju ziedu izstādes. Izstāžu zālē notiek radošas nodarbības un tikšanās ar izstāžu autoriem. Pils galerijā apskatāma izstāde “Baltija un vācieši”, kas ir Vācbaltu biedrības dāvinājums Jaunpilij.

Jaunpils muzejs organizē vēsturisko notikumu atceres, tematiskos pasākumus dažādām mērķauditorijām. Iecienīts ir Muzeju nakts pasākums maijā, Viduslaiku svētki, Zinību diena, Leģendu nakts.
Jaunpils novads
AFIŠU STABS


Jaunpils


Jaunpils galerijas FACEBOOK

      
Jaunpils novads

Copyright © Jaunpils novads, 2022 WEB mail Kontaktinformācija